Wakacje na Rajskiej

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wakacyjne aktywności dla całych rodzin, które odbywać się będą przez całe wakacje w Zielonej Czytelni.

 Czapki Hogwartu

1-5 lipca, godz. 10.00-12.00

Robótki dla początkujących. Podczas zajęć uczestnicy będą robić na drutach czapkę. Zajęcia przeznaczone dla każdego bez względu na wiek i umiejętności.

 

Migająca Rajska

1 i 5 lipca, godz. 10.00–11.30

Podczas spotkań uczestnicy poznają alfabet j. migowego, nauczą się znaków migowych (kolory, zwierzątka). Poprzez  udział w  grach i zabawach utrwalą poznane znaki migowe . Spotkania dla dzieci, rodzin

 

Gry i zabawy z dawnych lat „na polu”

9 i 11 lipca, godz. 12.00 – 14.00

Wiecie, co to chłopek, kapsle, zośka? Zapraszamy rodziców z dziećmi do  zabaw z czasów, kiedy nie było komputerów, telefonów komórkowych, a w wielu domach nawet i telewizora. Kiedy dzieci spędzały dużo czasu „na polu” i po prostu bawiły się ze sobą.

 

Gramy! Rozgrywki gier planszowych

16 i 18 lipca, godz. 12.00–14.00

Jeżeli lubisz Catan, Carcassonne lub Duszki to świetnie! Przyjdź do Zielonej Czytelni od 12.00-14.00 i zagraj z nami w gry planszowe, które na co dzień znajdziesz w zbiorach Arteteki. Przygotowaliśmy ciekawe gry dla każdego!

 

W ogrodzie dziadków Sorensonów - podchody dla dzieci

23 lipca, godz. 10:00-11:30

Witajcie w Baśnioborze - tajnym rezerwacie magicznych istot! Nazwa niech Was nie zmyli - to miejsce mroczne i niebezpieczne. Zielona Czytelnia zmieni się w ogród opiekunów Baśnioboru, Stana i Ruth Sorensonów, który trzeba będzie obronić przed stworzeniami mroku. Kapryśne wróżki kwiatowe mają dla nas podpowiedzi, jak odeprzeć atak i zdobyć odznaki opiekunów rezerwatu. Podchody dla grupy 12-osobowej.

 

Superbohaterowie poszukiwani - podchody dla dzieci

25 lipca, godz. 10:00-11:30

W Sekretnej Bazie trenujemy Superbohaterów i Superbohaterki! Czekają na Was zadania, które sprawdzą, jakie są Wasze moce i czy jesteście gotowi ocalić świat przed Zjadaczem Opowieści! Podchody dla grupy 10-osobowej. Jeśli dziecko czuje się niepewnie w nowej grupie, zapraszamy w towarzystwie opiekuna (1 osoba).

 

Tradycja Krakowa i Małopolski

30 lipca i 1 sierpnia 2024, godz. 13.00

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego zapoznamy naszych najmłodszych czytelników z tradycją i kulturą Krakowa i Małopolski. Uczestnicy poznają warsztat regionalisty, będą mieli okazję usłyszeć ciekawostki związane z Krakowem i Małopolską, zwiedzić zakamarki Czytelni Zbiorów o Krakowie i Małopolsce. Ta fantastyczna przygoda zakończy się wykonaniem własnoręcznie pamiątek z motywami regionalnymi.

 

Zakręć się w Młynku

20 sierpnia, godz. 12.00-14.00

Czy grałeś w grę, którą mógł grać sam Juliusz Cezar, a nawet Aleksander Wielki? Jeśli nie to jest okazja, bo Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza dzieci i młodzież na wyjątkowy rozgrywki gry planszowej „Młynek”. Jest to prosta gra strategiczna, której najstarsza wersja pochodzi z ok 2000 r. p.n.e.

 

Otwarte spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

21 sierpnia, godz. 11.00

Spotkanie wokół książki Małgorzaty Czyńskiej „Kobiety z obrazów Polki”

 

Drzewo życia

27 sierpnia, godz. 11.00 – 13.00

Uczestnicy warsztatów zapoznają się z tekstem książki „Ostatnie drzewo" Stepana Zavrela (wydawnictwo Tatarak), po wysłuchaniu której chwilę rozmawiamy o znaczeniu drzew w życiu człowieka i zwierząt. Mówimy tez o pracy ilustratora i jego własnej wizji plastycznej interpretacji dzieła pisanego – każdy może być ilustratorem! Głównym tematem warsztatów jest stworzenie wspólnego drzewa oraz wszystkich istotnych elementów w jego otoczeniu. Wykorzystując dostępne materiały pochodzące w znacznej części z recyklingu stworzymy zwierzęta, rośliny , drzewo i całe otoczenie .

 

W ogrodzie wyobraźni

29 sierpnia, godz. 17.00 – 19.00

Uczestnicy warsztatów zapoznają się z różnymi typami ilustracji książkowej, zobaczą że w pracy ilustratora najistotniejsza jest wizja własna – każdy może być ilustratorem! Głównym tematem warsztatów jest ogród w ilustracji przyrodniczej. Podczas zajęć przeczytamy kilka tekstów o pięknie przyrody, ogrodu, natury i jej wpływu na każdego z nas. Wykorzystując dostępne materiały pochodzące w znacznej części z recyklingu stworzymy elementy ogrodu.

 

Więcej informacji: Dział Organizacji i Promocji Wydarzeń Kulturalnych, (12) 37 52 237

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.