Katalogi i bibliografie

Katalogi

Katalogi Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie ROZWIŃ

  • Główny katalog elektroniczny Biblioteki (INTEGRO)WEJŚCIE
ZWIŃ

Katalogi zewnętrzne ROZWIŃ

  • Katalog książek elektronicznych libra.ibuk.pl - WEJŚCIE
  • Narodowy Uniwersalny Katalog CentralnyWEJŚCIE
    Katalog zbiorów polskich bibliotek naukowych i akademickich, które od 2002 roku wprowadzają dane o swoich bieżących i starszych nabytkach. Na końcu każdego wyszukanego opisu dokumentu znajduje się lista bibliotek udostępniających ten dokument, a kliknięcie na nazwę biblioteki pozwala sprawdzić dostępność publikacji w danej bibliotece.
  • Katalog Rozproszony Bibliotek PolskichWEJŚCIE
    Umożliwia jednoczesne wyszukiwanie w katalogach wielu bibliotek polskich (uniwersyteckich, szkół wyższych, publicznych, instytutów badawczych i innych instytucji oraz w bibliotekach cyfrowych). Ułatwia wyszukanie interesujących pozycji czasopism lub opisów bibliograficznych.
ZWIŃ

Bibliografie

Bibliografie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie ROZWIŃ

  • BIBLIOGRAFIA MAŁOPOLSKI - WEJŚCIE
    Opracowywana w celu udostępniania informacji o publikacjach tematycznie związanych z Małopolską rozumianą zarówno jako jednostką administracyjną, jak i regionem geograficzno-historycznym. Baza rejestruje książki, mapy, czasopisma, artykuły z czasopism i dokumenty życia społecznego. W zakresie tematycznym uwzględnia m.in. zagadnienia związane z gospodarką i biznesem w Małopolsce.
ZWIŃ

Polskie bibliograficzne bazy danych ROZWIŃ

  • AGROWEJŚCIE
    Obejmuje opisy bibliograficzne artykułów z zakresu nauk przyrodniczych i rolniczych oraz pokrewnych im zagadnień (m.in. weterynaria, gospodarka żywnościowa, gastronomia, ochrona środowiska, bromatologia, towaroznawstwo, agroturystyka). Część rekordów zawiera streszczenia artykułów oraz bibliografię załącznikową.
  • BAZEKONWEJŚCIE
    Bibliograficzno-pełnotekstowa baza z zakresu nauk ekonomicznych i pokrewnych. Zawiera informacje o artykułach z ponad 400 tytułów czasopism naukowych, umożliwia dostęp do informacji o naukowej i fachowej literaturze, przeglądanie zawartości czasopism i dostęp do pełnych tekstów wybranych artykułów.
  • BAZTECHWEJŚCIE
    Rejestruje artykuły z polskich czasopism z zakresu nauk technicznych, ścisłych i ochrony środowiska. Jest bazą bibliograficzno-abstraktową, równocześnie rozwija się w kierunku pełnotekstowej. Do opisów artykułów dodawane są bibliografie załącznikowe (od 2006 r.), a wybrane rekordy uzupełniane są o pełne teksty artykułów.
  • POLSKIE PIŚMIENNICTWO EKONOMICZNE DO ROKU 1939WEJŚCIE
    Rejestruje wydane w języku polskim, w kraju i zagranicą, wszystkie typy dokumentów (książki, artykuły, materiały konferencyjne, archiwalia) reprezentujących literaturę ekonomiczną, mając za cel stworzenie całościowej, retrospektywnej bibliografii ekonomicznego piśmiennictwa polskiego do wybuchu II wojny światowej. Wybrane rekordy zawierają odnośniki do pełnych tekstów w bibliotekach cyfrowych.
  • CZASOPIŚMIENNICTWO EKONOMICZNE 1994-2011WEJŚCIE
    Przegląd Bibliograficzny Czasopiśmiennictwa Ekonomicznego 1994-2011. Baza bibliograficzna z dziedziny ekonomii i dyscyplin pokrewnych, opracowywana przez Szkołę Główną Handlową.
  • CZASOPIŚMIENNICTWO EKONOMICZNE 2012-WEJŚCIE
    Przegląd Bibliograficzny Czasopiśmiennictwa Ekonomicznego od roku 2012. Baza bibliograficzna z dziedziny ekonomii i dyscyplin pokrewnych, opracowywana przez Szkołę Główną Handlową. Stanowi kontynuację bazy obejmującej lata 1994-2011.
  • OSH-BHPWEJŚCIE
    Zawiera opisy wybranego polskiego piśmiennictwa z dziedziny bezpieczeństwa i zdrowia w pracy. Obejmuje opisy książek, artykułów, raportów, przepisów prawnych z lat 2000-2011, a także pozycje z lat wcześniejszych.
  • SYSTEM INFORMACJI O GOSPODARCE ŻYWNOŚCIOWEJWEJŚCIE
    Zamieszcza opisy bibliograficzne publikacji (artykułów z polskich czasopism, wydawnictw seryjnych, książek, materiałów konferencyjnych i aktów prawnych) wydawanych w Polsce, w języku polskim i angielskim. Większość opisów zawiera abstrakty, a niektóre dodatkowo pełne teksty.
  • NOBLIŚCIWEJŚCIE
    Znaleźć w niej można opisy bibliograficzne książek, artykułów z czasopism oraz prac w wydawnictwach zbiorowych autorstwa laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, jak również opisy bibliograficzne publikacji im poświęconych. Oparta jest w całości o zbiory Biblioteki Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Baza zawiera źródła wielojęzyczne.
  • DOROBEKWEJŚCIE
    Obejmuje publikacje, rozprawy doktorskie oraz niepublikowane prace naukowo-badawcze pracowników Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Dokumentuje monografie, podręczniki, skrypty, opisy patentowe, artykuły, recenzje, referaty (bądź ich streszczenia) ze zjazdów i konferencji naukowych oraz rozdziały w książkach.
  • BAZY BIBLIOTEKI NARODOWEJWEJŚCIE
    Serwis udostępniający elektroniczne wersje Polskiej Bibliografii Narodowej, rejestrującej dokumenty opublikowane na terenie Polski, a także poza jej granicami, ale pozostające w związku z krajem. Pozwala odnaleźć m.in. informacje o wydawanych książkach, czasopismach, artykułach, dokumentach elektronicznych, muzycznych oraz kartograficznych.
  • SYMPONETWEJŚCIE
    Centralny katalog materiałów z polskich i zagranicznych konferencji, które odbyły się po 1980 roku, przechowywanych w 60 polskich bibliotekach technicznych. Baza została stworzona przez Bibliotekę Główną Politechniki Warszawskiej.
  • NAUKA POLSKAWEJŚCIE
    Baza danych stworzona przez Ośrodek Przetwarzania Informacji w 1990 roku, udostępniona elektronicznie w 1999. Informacje podzielone są na pięć grup: Instytucje; Ludzie nauki; Prace badawcze (system SYNABA); Konferencje naukowe, targi i wystawy; Archiwalne projekty badawcze Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
  • BAZY BIBLIOGRAFICZNE BIBLIOTEKI SEJMOWEJWEJŚCIE
    Bazy zawierają m.in. Katalog główny obejmujący zbiory biblioteczne Biblioteki Sejmowej oraz biblioteki Biura Analiz Sejmowych (BAS) Kancelarii Sejmu; Artykuły z wybranych czasopism polskich; Nagrania z audycji telewizyjnych; Nagrania z posiedzeń Sejmu RP; Ustawy wykonujące prawo UE - baza UST; Parlamentaria polskie 1919-1991; Teksty konstytucji i innych dokumentów.
  • BIBLIOGRAFIA PUBLIKACJI PRACOWNIKÓW UNIWERSYTETU RZESZOWSKIEGO (2001-...)WEJŚCIE
    Baza przygotowana przez Bibliotekę Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zawiera opisy publikacji pracowników UR wydane od 2001 roku. Niektóre opisy zawierają linki odsyłające do pełnych tekstów publikacji.
  • BAZA BIOGRAMÓW BIBLIOTEKI JAGIELLOŃSKIEJWEJŚCIE
    Baza zawiera opisy bibliograficzne biogramów i bibliografii osobowych Polaków, także tych mniej znanych, urodzonych po 1850 r. Rekordy zawierają informacje na temat danej osoby, biogramy i bibliografie.
  • BIBLIOGRAFIA PUBLIKACJI PRACOWNIKÓW NAUKOWYCH SGHWEJŚCIE
    Baza zawierająca Bibliografie Publikacji Pracowników Naukowych SGH za lata 1993-2002, 2003-2004, 2005, 2006-2007, 2008-2009 i 2010 oraz Przegląd Bibliograficzny Czasopiśmiennictwa Ekonomicznego za lata 1994-2011.
  • BIBLIOGRAFIA ZAWARTOŚCI CZASOPISM Z ZAKRESU MEDYCYNY PRACY DO 1999WEJŚCIE
    Baza tworzona przez Zakład Informacji Naukowej, Biblioteka Naukowa Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi zawiera opisy bibliograficzne artykułów z zakresu medycyny pracy opublikowanych do roku 1999.
  • CYTOWANIA W BAZEKONWEJŚCIE
    Baza rejestruje cytowania na podstawie przypisów literaturowych artykułów, zarejestrowanych w bazie BazEkon. Wyszukiwać można według nazwiska autora lub tytułu czasopisma z uwzględnieniem autocytowań.
  • DOKUMENTY POLSKICH PRZEDSIĘBIORSTWWEJŚCIE
    Baza tworzona przez Stowarzyszenie Kolekcjonerów Historycznych Papierów Wartościowych gromadząca skany dokumentów (faktur, rachunków, pism itd.) najróżniejszych podmiotów gospodarczych sprzed 1950 roku.
  • BIBLIOGRAFIA OUTSOURCINGUWEJŚCIE
    Baza umożliwia wyszukiwanie opisów bibliograficznych artykułów z zakresu outsourcingu. Artykuły można wyszukiwać poprzez słowa kluczowe, autora, tytuł, wydawnictwo i rok publikacji. Wyszukiwarka obejmuje m.in. książki, artykuły, rozdziały czy raporty.
  • WSPÓLNA BAZA ARTYKUŁÓW Z GAZET I TYGODNIKÓWWEJŚCIE
    Baza bibliograficzna zawierająca opisy artykułów z gazet i tygodników. Obejmuje następujące czasopisma biznesowe: Dziennik Gazeta Prawna, Puls Biznesu, Gazeta Prawna, Bloomberg Businessweek Polska, Nowe Życie Gospodarcze, Gazeta Bankowa.
  • BIBLIOGRAFIA BIBLIOGRAFII POLSKICH (1971-1985)WEJŚCIE
    Bibliografia rejestruje na podstawie egzemplarza obowiązkowego wpływającego do Biblioteki Narodowej, dokumentów ustalonych w wyniku poszukiwań indywidualnych lub na podstawie źródeł pośrednich spisy bibliograficzne, przeglądy bibliograficzne autorów polskich wydane w kraju i za granicą, autorów zagranicznych opublikowane w Polsce, autorów zagranicznych wydane za granicą tematycznie związane z Polską lub wykazujące piśmiennictwo polskie.
  • BIBLIOGRAFIA BIBLIOGRAFII POLSKICH (1995- )WEJŚCIE
    Rejestruje na podstawie egzemplarza obowiązkowego wpływającego do Biblioteki Narodowej, dokumentów ustalonych w wyniku poszukiwań indywidualnych lub na podstawie źródeł pośrednich spisy bibliograficzne, przeglądy bibliograficzne autorów polskich wydane w kraju i za granicą, autorów zagranicznych opublikowane w Polsce, autorów zagranicznych wydane za granicą tematycznie związane z Polską lub wykazujące piśmiennictwo polskie.
ZWIŃ

Zagraniczne bibliograficzne bazy danych ROZWIŃ

  • AGRISWEJŚCIE
    Zapewnia dostęp do informacji o publikacjach z zakresu nauk rolniczych i technicznych (m.in. rolnictwo, leśnictwo, gospodarka hodowlana, nauki wodne, rybactwo i rybołówstwo). Obejmuje również "szarą literaturę" - np. niepublikowane raporty z badań naukowych, materiały konferencyjne, prace dyplomowe. Część rekordów zawiera pełne teksty dokumentów.
  • AGECON SEARCHWEJŚCIE
    Pełnotekstowa baza danych. Zawiera literaturę akademicką (artykuły, materiały konferencyjne) z zakresu ekonomii, włączając w to zagadnienia rolnictwa, energii, środowiska, konsumenta.
  • THE CENTRAL EUROPEAN JOURNAL OF SOCIAL SCIENCES AND HUMANITIESWEJŚCIE
    Zawiera informacje bibliograficzne oraz abstrakty artykułów publikowanych w czasopismach naukowych z zakresu nauk społecznych w Czechach, Polsce, Bośni i Hercegowinie, Estonii, Serbii, Słowenii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie, Łotwie oraz Ukrainie. Uwzględnia m.in. zagadnienia ekonomii, prawa i administracji, mediów, nauk politycznych.
  • CENTRAL AND EASTERN EUROPEAN ONLINE LIBRARYWEJŚCIE
    Pełnotekstowa baza danych. Zawiera elektroniczne czasopisma i książki z zakresu nauk humanistycznych i społecznych. Dostęp do pełnych tekstów jest możliwy po dokonaniu rejestracji.
  • OECD ILIBRARYWEJŚCIE
    Baza zawiera książki, czasopisma i statystyki wykorzystywane przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. W bibliotece dostępne są również publikacje Międzynarodowej Agencji Energetycznej, Agencji Energii Jądrowej, OECD Development Centre, PISA (Programme for International Student Assessment) oraz International Transport Forum.
  • DOAJWEJŚCIE
    DOAJ utworzono w 2003 roku na Uniwersytecie w Lund, w Szwecji. Obecnie obejmuje ok. 9000 czasopism z zakresu nauki, technologii, medycyny, nauk społecznych i humanistycznych.
  • DART-EUROPE E-THESES PORTALWEJŚCIE
    DART-Europe to grupa bibliotek naukowych i konsorcjów bibliotecznych pracujących wspólnie nad poprawą możliwości powszechnego dostępu do badawczych prac dyplomowych i dysertacji powstających w Europie. Partnerzy DART-Europe pomagają w udostępnianiu badaczom portalu pozwalającego na wyszukiwanie elektronicznych prac dyplomowych i dysertacji.
  • AGRICOLAWEJŚCIE
    AGRICOLA (AGRICOLOGICAL OnLine Access), baza danych utworzona przez National Agricultural Library (NAL), składa się z dwóch podgrup rekordów. Pierwsza zawiera cytaty artykułów z czasopism, które zawierają streszczenia. Druga zawiera rejestry bibliograficzne opisujące monografie, serie, materiały audiowizualne i treści online z całego świata.
  • DOABWEJŚCIE
    DOAB - Directory of Open Access Books, baza bezpłatnych publikacji w języku angielskim, która zapewnia dostęp do naukowych i recenzowanych książek w otwartym dostępie. Wszystkie usługi DOAB są bezpłatne.
  • RePEcWEJŚCIE
    RePEc (Research Papers in Economics), baza danych tworzona jest przez wolontariuszy z całego świata. Zawiera badania z zakresu ekonomii i nauk pokrewnych. W bazie można znaleźć artykuły robocze, artykuły z czasopism, książki, rozdziały książek i komponenty oprogramowania. Zebrane dane są wykorzystywane w różnych usługach, które udostępniają dane użytkownikom lub je ulepszają.
  • TheGlobalEconomy.comWEJŚCIE
    TheGlobalEconomy.com, baza zawiera zbiór danych ekonomicznych na temat innych krajów. W bazie udostępniane są aktualne dane dotyczące PKB, inflacji, kredytów, stóp procentowych, zatrudnienia i wielu innych wskaźników. W bazie znajdują się również interaktywne narzędzia do porównywania krajów i śledzenia wskaźników w czasie oraz przewodnik po gospodarce globalnej, który wyjaśnia kluczowe pojęcia dotyczące wzrostu i rozwoju gospodarczego, kursów walutowych, handlu międzynarodowego i inwestycji, systemów finansowych i innych zagadnień. Wszystkie wykresy można pobrać bez rejestracji.
  • UNCTADstatWEJŚCIE
    UNCTADstat, baza stworzona przez Konferencję Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju. Daje dostęp do podstawowych i pochodnych wskaźników statystycznych z całego świata. Dane statystyczne dotyczą w szczególności gospodarek rozwijających się i przechodzących transformację. Wszystkie dane statystyczne są regularnie aktualizowane.
ZWIŃ

Polskie bibliografie ROZWIŃ

  • BIBLIOGRAFIA WYDAWNICTW WŁASNYCH PTEWEJŚCIE
    Gromadzi tytuły wydane przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne za lata 1999-2014. Publikacje dotyczą ekonomii, gospodarki polski, rynku pracy i rynku finansowego, finansów publicznych, finansów osobistych, rynku nieruchomości, innowacji. Spis obejmuje wydawnictwa polskie i obcojęzyczne.
  • BIBLIOGRAFIA WYDAWNICTW NADESŁANYCH DO PTEWEJŚCIE
    Zawiera książki nadesłane do Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego przez inne instytucje. Publikacje dotyczą ekonomii, gospodarki polski, rynku pracy i rynku finansowego. Spis obejmuje wydawnictwa polskie i obcojęzyczne za lata 2012-2016.
  • BIBLIOGRAFIA KONKURSU PTE IM. PROF. EDWARDA LIPIŃSKIEGOWEJŚCIE
    Spis książek gromadzący tytuły nagrodzone w konkursie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego im. prof. Edwarda Lipińskiego za lata 1992-2011. Publikacje poruszają zagadnienia innowacji, finansów publicznych, inwestycji zagranicznych, polityki handlowej, gospodarki rynkowej.
  • BIBLIOGRAFIA PSEAPWEJŚCIE
    Gromadzi publikacje polecane przez Polskie Stowarzyszenie Ekonomicznej Analizy Prawa (Law & Economics). Książki i artykuły dotyczą ekonomicznej analizy prawa, prawa cywilnego, prawa spółek, prawa konstytucyjnego, prawa karnego i przestępczości, konkurencji.
  • BIBLIOGRAFIA PRAC PRACOWNIKÓW WSH, AH, WSE I AE W POZNANIUWEJŚCIE
    Zawiera spis bibliografii prac pracowników Wyższej Szkoły Handlowej, Akademii Handlowej, Wyższej Szkoły Ekonomicznej i Akademii Ekonomicznej w Poznaniu za lata 1926-2005.
  • BIBLIOGRAFIA EKONOMICZNYCH I SPOŁECZNYCH ZAGADNIEŃ PRACYWEJŚCIE
    Wydawnictwo Głównej Biblioteki Pracy i Zabezpieczenia Społecznego. Obejmuje piśmiennictwo polskie, książki i artykuły, w podziale na kategorie: nauka o pracy; organizacja pracy i kierowanie, normowanie pracy; zatrudnienie; wydajność pracy; socjopsychologiczne aspekty pracy, pedagogika pracy, ergonomia; ochrona zdrowia i pracy, bezpieczeństwo i higiena pracy, fizjologia pracy; prawo pracy; płace; zabezpieczenie społeczne; warunki bytu ludności; związki zawodowe; samorząd pracowniczy; statystyka pracy.
  • BIBLIOGRAFIE MONOTEMATYCZNE GBPIZSWEJŚCIE
    Udostępnia wykaz bibliografii Głównej Biblioteki Pracy i Zabezpieczenia Społecznego sporządzonych tematycznie. Opracowane zagadnienia to m.in.: Niepełnosprawni. Rehabilitacja zawodowa 2009-2014, Pomoc społeczna i praca socjalna 2008-2013, Płace w Polsce i w świecie 2006-2012, Bezpieczeństwo i higiena pracy 2003-2012, Trzeci sektor 2003-2012, Praca i życie w Unii Europejskiej 2005-2012, Rozwój zawodowy 2006-2011.
  • PRZEGLĄD CZASOPISM GBPIZSWEJŚCIE
    Zawiera przegląd aktualnych artykułów z czasopism z zakresu rodziny, pracy i polityki społecznej z roku 2016.
  • BIBLIOGRAFIE OSOBOWE GBPIZSWEJŚCIE
    Udostępnia wykaz bibliografii prac polskich badaczy. Opracowane dotyczą m.in. dorobku: prof. dr hab. Gertrudy Uścińskiej 1983-2015, prof. dr. hab. Ludwika Florka 1971-2014, prof. dr hab. Stanisławy Borkowskiej 1966-2011, prof. dr hab. Mieczysława Kabaja 2002-2011, prof. dr hab. Antoniego Rajkiewicza za lata 1953-2010, prof. dr hab. Andrzeja Świątkowskiego za lata 1969-2009, prof. dr hab. Jerzego Wratnego za lata 1969-2009.
  • KOMPETENCJE ZAWODOWE - LITERATURAWEJŚCIE
    Bibliografia publikacji na temat rozwijania kompetencji zawodowych przygotowana przez Biuro Karier Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Grupuje publikacje według tematów: asertywność, branie odpowiedzialności, budowanie relacji, dążenie do rozwoju, delegowanie, elastyczność, etyka i profesjonalizm, komunikatywność, kreatywność, mobilizowanie innych, myślenie analityczne, nastawienie biznesowe, odporność na stres, organizacja pracy, orientacja na cel, orientacja na klienta, planowanie i koordynowanie, praca zespołowa, samodzielność, sumienność i dokładność, uczenie i szkolenie, wytrwałość i konsekwencja, zaangażowanie i zarządzanie zespołem.
  • BIBLIOGRAFICZNE ZESZYTY TEMATYCZNE CIOPWEJŚCIE
    Zeszyty bibliograficzne wydawane przez Centralny Instytut Ochrony Pracy. Zawierają bibliografie m.in. z zakresu ryzyka zawodowego, problemów zawodowych osób 50+, psychicznych obciążeń pracy, stresu i wypalenia zawodowego, wypadków przy pracy, bezpieczeństwa eksploatacji maszyn czy zawodowego zagrożenia biologicznego. Poszczególne zeszyty dostępne w formacie pdf.
  • SPISY TREŚCI WYBRANYCH CZASOPISM Z DZIEDZINY BHPWEJŚCIE
    Spisy treści czasopism poświęconych tematyce BHP, m.in. takich jak: Atest, Bezpieczeństwo pracy, Informator ochrony pracy, Inspektor pracy, Medycyna pracy, Prewencja i rehabilitacja, Problemy jakości czy Przyjaciel przy pracy.
  • MONITORING LASÓW W POLSCE - PUBLIKACJEWEJŚCIE
    Bibliografia przygotowana przez Instytut Badawczy Leśnictwa. Zawiera spis publikacji dotyczących polskich lasów.
  • INFORMATOR O PRACACH NAUKOWO-BADAWCZYCH Z ZAKRESU PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ 2009-2014WEJŚCIE
    Bibliografia gromadzi opisy bibliograficzne publikacji z zakresu pracy i polityki społecznej. Każdy opis zawiera krótką charakterystykę treści.
  • INFORMACJA O ROZPRAWACH DOKTORSKICH I HABILITACYJNYCH Z ZAKRESU PRACYWEJŚCIE
    Spis zawiera informacje bibliograficzne prac zakończonych w latach 2009-2015 z zakresu ekonomicznych i społecznych zagadnień pracy. Prace powstały w szkołach wyższych, placówkach naukowych Polskiej Akademii Nauk oraz instytucjach naukowo-badawczych.
ZWIŃ
Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.