Noc Bibliotek 2024: Moc Bibliotek

Za nami wyjątkowa Noc Bibliotek, której w tym roku przyświecało hasło „Moc Bibliotek”. Czytelnicy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie mieli okazję przekonać że Biblioteka ma moc łączyć muzykę, obraz, słowo i ruch.

Wieczór rozpoczął się koncertem poezji śpiewanej w wykonaniu Sergiusza Orłowskiego i Agaty Półtorak. Ich interpretacje wierszy Czesława Miłosza, zaaranżowane w nowoczesny sposób, wprowadziły słuchaczy w klimat twórczości jednego z najwybitniejszych polskich poetów.

Wernisaż wystawy fotografii autorstwa Zofii Zalewskiej „Śladami Czesława Miłosza” to kolejny punkt Nocy Bibliotek, która była również Nocą Poezji. Ekspozycja, prezentująca fotografie z lat 1998–2024, ukazała nie tylko miejsca związane z życiem i twórczością poety, ale również osobiste spotkania autorki z Miłoszem. Wernisaż przyciągnął wielu miłośników sztuki, którzy z zainteresowaniem poznawali historię i kontekst uchwyconych chwil.

Tuż po wernisażu rozpoczęła się gra terenowa „Słowa na uwięzi”. Drużyny, rozwiązując literackie łamigłówki, miały za zadanie odkryć magię słów i uratować świat. Uczestnicy wykazali się nie tylko wiedzą o poezji i sztuce, ale również kreatywnością, tworząc niezapomniane rodzinne wspomnienia.

Nocy Bibliotek towarzyszyła Lotna Czytelnia – bookcrossingowy rower, pełen tomików wierszy, które można było zabrać do domu. Inicjatywa ta pokazała, jak wielką moc mają słowa, które mogą być dzielone i przekazywane dalej.

Całe wydarzenie pokazało, że biblioteki to miejsca, które łączą społeczności oraz inspirują do twórczości, promując literaturę w najróżniejszych formach. Noc Bibliotek 2024 stała się prawdziwą celebracją mocy słowa, a my już czekamy na przyszłe edycje!

 

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.