Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce 2024

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) to inicjatywa zrzeszająca organizacje, instytucje i firmy z ponad 180 krajów na całym świecie. Co roku, jeden listopadowy tydzień pełen jest bezpłatnych warsztatów, kursów, szkoleń oraz spotkań z wykładowcami akademickimi, przedstawicielami biznesu i instytucji ich wspierających, którzy dzielą się swoją wiedzą. Organizowany jest od 2008 roku. W 2024 r. odbędzie się jego 17. edycja. Koordynatorem wydarzenia w Małopolsce jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie po raz kolejny jest Partnerem tego wydarzenia.

Do tej pory w warsztatach, konsultacjach indywidualnych, szkoleniach, rozgrywkach gier planszowych, seminariach, wykładach, dyskusjach, turniejach, zajęciach aktywizacyjnych, seansach filmowych czy inspiratoriach, tematycznie związanych z rozwojem osobistym, poszukiwaniem pracy, planowaniem i rozwojem kariery zawodowej, zakładaniem i rozwijaniem firmy, ćwiczeniem postaw przedsiębiorczych, wolontariatem europejskim i funduszami europejskimi wzięło udział ponad 3000 osób.

 

Zapraszamy do zapoznania się z tegorocznym programem ŚTP na Rajskiej

 

  • Stwórz własną stronę internetową na WordPressie! – warsztaty z Gabi z infoblogerka.pl                                                                

Termin wydarzenia: 19.11.2024                                                                           

Godzina wydarzenia: 11.00 – 15.00                                          

Miejsce wydarzenia: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, ul. Rajska 1, 31-124 Kraków, I piętro, sala 155           

Opis wydarzenia:Chcesz samodzielnie stworzyć profesjonalną stronę internetową, ale nie wiesz, od czego zacząć? Prowadzisz biznes, działalność nierejestrowaną albo chcesz zacząć? Przyjdź do biblioteki na warsztaty i wyjdź z własną stroną internetową!

Przyjdź na praktyczne warsztaty WordPressa, w trakcie których:

- wybierzesz nazwę domeny,

- wykupisz własną domenę i hosting – dwa niezbędne elementy do posiadania własnej strony internetowej,

- założysz firmową pocztę email,

- zainstalujesz WordPressa,

- zaplanujesz architekturę strony internetowej,

- stworzysz stronę główną i dwie-trzy zakładki, np. o mnie, kontakt, oferta (możesz zabrać własne materiały, jak zdjęcia, opis oferty lub siebie – jeśli masz gotowe),

- poznasz podstawowe dobre praktyki, jeśli chodzi o bezpieczeństwo własnej strony WWW,

- nauczysz się obsługiwać WordPressa i rozwijać stronę internetową, by służyła Tobie i Twojemu biznesowi.

WordPress to najpopularniejszy na świecie system do zarządzania treścią, który napędza ponad 43% wszystkich stron internetowych na świecie i umożliwia tworzenie stron bez znajomości kodowania.

Prowadzący: Gabriela Kurowska - działająca pod marką infoblogerka.pl od 2015 roku. Projektantka stron WWW, sklepów internetowych i platform kursowych. Blogerka, szkoleniowiec w autorskim kursie WordPressPLUS o WordPressie, architekturze informacji i obsłudze klienta dla wirtualnych asystentek i freelancerek chcących zarabiać na tworzeniu funkcjonalnych i skutecznych stron internetowych. Redaktorka działu technologie na portalu GIRLBOSSKIE. Współautorka książki “Chcę WWWięcej. Jak zarabiać online na swojej wiedzy?”. Autorka ebooka o bezstresowych aktualizacjach WordPressa dla laików pt. “Aktualizacje WordPressa. Przewodnik po dobrych praktykach”. Prelegentka na konferencjach branżowych dla przedsiębiorców.

Formularz zapisu BRAK WOLNYCH MIEJSC

  • Tworzenie strategii innowacyjnej firmy od zera                                                      

Termin wydarzenia: 19.11.2024                                                                           

Godzina wydarzenia: 15.00 – 17.00                                           

Miejsce wydarzenia: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, ul. Rajska 1, 31-124 Kraków, II piętro, sala 245

Opis wydarzenia: Szkolenie skierowane jest głównie do początkujących przedsiębiorców, także osób zainteresowanych przedsiębiorczością i innowacjami. Uczestnicy warsztatu poznają nowoczesną koncepcję zarządzania biznesem w oparciu o tworzenie wartości dla klienta. Przedstawione zostanie zaprojektowane przez Alexa Osterwaldera narzędzie „Business Model Canvas”, powszechnie wykorzystane w środowisku start-upowym na całym świecie, jako podstawa do tworzenia modeli biznesowych innowacyjnych przedsiębiorstw. Uczestnicy warsztatu wcielą się brokerów technologii, których zadaniem jest opracowanie modelu biznesowego bazującego na zadanej innowacyjnej technologii.

Prowadzący: Michał Adamczyk – Prezes Zarządu fundacji "Kraków Miastem Startupów", gdzie odpowiada m.in. za program akceleracyjny dla start-upów technologicznych na początkowym etapie rozwoju. Posiada 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu organizacjami biznesowymi i społecznymi. Ekspert ds. innowacji i doradca start-upów.

Formularz zapisu

  • ABC przedsiębiorczości czyli jak zarejestrować firmę                                                           

Termin wydarzenia: 20.11.2024                                                                          

Godzina wydarzenia:  9.00 – 12.00                                          

Miejsce wydarzenia: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, ul. Rajska 1, 31-124 Kraków, II piętro, sala 245         

Opis wydarzenia: Spotkanie stanowi praktyczny przewodnik po procesie zakładania własnej działalności gospodarczej. W trakcie wydarzenia uczestnicy dowiedzą się, jakie formalności należy spełnić, aby legalnie rozpocząć działalność biznesową w Polsce. Omówione zostaną kroki rejestracyjne, od wyboru formy prawnej firmy, przez zgłoszenie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), po uzyskanie numeru NIP i REGON.

Szkolenie skierowane jest do osób planujących rozpoczęcie własnego biznesu, jak i do tych, którzy potrzebują usystematyzować swoją wiedzę na temat formalności. Po zakończeniu wydarzenia uczestnicy będą posiadać wiedzę potrzebną do samodzielnej rejestracji działalności gospodarczej. Spotkanie ma na celu ułatwienie pierwszych kroków na drodze do przedsiębiorczości, minimalizując ryzyko popełnienia błędów formalnych.

Prowadzący: Marek Marczyk – doradca zawodowy z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

BRAK WOLNYCH MIEJSC

  • Lekcja przedsiębiorczości z grą Oil City

Termin wydarzenia: 21.11.2024                                                                            

Godzina wydarzenia: 8.30 – 12.00                                           

Miejsce wydarzenia: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, ul. Rajska 1, 31-124 Kraków, II piętro, sala 247

Opis wydarzenia: Warsztaty przedsiębiorczości połączone z rozgrywką „Oil City”, gry symulacyjnej osadzonej w czasach początków przemysłu naftowego w Galicji. Uczestnicy poznają fascynującą historię wydobycia ropy naftowej, dowiedzą się jaki wkład w rozwój przemysłu naftowego mieli Polacy, a następnie wcielą się w najpotężniejszych inwestorów epoki i spróbują swoich sił w wyścigu o miano najbogatszego Nafciarza Galicji.

Stworzona przez Małopolski Instytut Kultury gra zapewni nie tylko rozrywkę, ale także da szansę nauczenia się rozwijania własnej firmy, inwestowania, planowania, oceny ryzyka. Pozwoli też sprawdzić swoje umiejętności negocjacji, konkurowania z innymi graczami oraz współpracy w zespole.

BRAK WOLNYCH MIEJSC                                                 

  • Jak zacząć zarabiać online na swojej wiedzy? – panel dyskusyjny z GIRLBOSSKIMI                                                            

Termin wydarzenia: 22.11.2024                                                                            

Godzina wydarzenia: 16.30 – 18.00                                           

Miejsce wydarzenia: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, ul. Rajska 1, 31-124 Kraków, I piętro, Czytelnia Informacyjno-Bibliograficzna, sala 111.

Opis wydarzenia: Masz wiedzę i umiejętności, które mogą pomóc innym, ale nie wiesz, jak zacząć zarabiać na nich online? Dołącz do panelu dyskusyjnego z ekspertkami GIRLBOSSKIE i dowiedz się, jak skutecznie przekuć swoją wiedzę w źródło dochodu! Podczas spotkania porozmawiamy o strategiach budowania marki osobistej, tworzeniu produktów cyfrowych oraz o narzędziach, które ułatwią start w biznesie internetowym.

Wiemy, że początki w biznesie online mogą być trudne – obawa przed porażką (i nie tylko), wypalenie zawodowe, umiejętności zarządzania własnym czasem, odnajdywanie się w nowym środowisku, delegowanie zadań – to tylko niektóre z tematów, o których porozmawiamy. W trakcie panelu dowiesz się, jak radzić sobie z trudnościami, jak nie zgotować sobie miejsca pracy najgorszego pod słońcem i chronić swoje zdrowie fizyczne oraz psychiczne, balansując rozwój biznesu z życiem osobistym. Z nami odkryjesz jak mądrze delegować zadania i dbać o siebie, rozwijając swoją działalność krok po kroku.

Panel skierowany jest do osób, które chcą zacząć działać w branży online, ale mają obawy, wątpliwości i milion pytań, od czego zacząć i jak to zrobić skutecznie, bez obciążania siebie.

Prowadząca: Gabriela Kurowska – założycielka marki infoblogerka.pl. Projektantka stron internetowych, ekspertka WordPressa, szkoleniowiec w kursie WordPressPLUS z zakresu WordPressa, architektury informacji i obsługi klienta. Redaktorka rubryki technologie portalu dla przedsiębiorczych kobiet GIRLBOSSKIE.

Udział w panelu wezmą:

Ula Nec – specjalistka psychodietetyki, farmaceutka, założycielka akademii „Celuj Zdrowo”, pomaga kobietom dbać o zdrowie w świecie intensywnej pracy, autorka ebooka „Równowaga życia i pracy”, redaktorka rubryki zdrowie portalu Girlbosskie.pl. Więcej: https://ulanec.pl/

Asia Krukowska – Założycielka marki Aktywatorka Marzeń, ekspertka w oswajaniu niepełnosprawności, pełnoetatowa pacjentka szpitali, vlogerka i podróżniczka. Ma 24 lata, a w swoim życiu miała już 28 operacji i trzy radioterapie. Współautorka książki „Chcę WWWięcej. Jak zarabiać online na swojej wiedzy?”. TikTok managerka portalu GirlBOSSKIE. Więcej: https://www.asiakrukowska.pl/

Jolanta Klima – twórczyni marki Uczę Testowania, inżynierka jakości oprogramowania, specjalistka ds. rozwoju systemów w Alior Bank S.A., wykładowczyni akademicka, współautorka książki „Chcę WWWięcej. Jak zarabiać online na swojej wiedzy?”, mentorka testowania oprogramowania dla osób chcących się przebranżowić. Więcej: https://jolantaklima.pl

Aneta Jaworska – założycielka marki Skuteczni w turystyce. Praktyk i trenerka biznesu Brian Tracy International oraz edukatorka. Za pomocą nanolearningowych filmików przekazuje wiedzę z zakresu rozwoju własnego, rozwoju pomysłów i biznesu. Więcej: https://www.skuteczniwturystyce.pl/

Ola Gościniak – założycielka marki Jestem Interaktywna, dyrektorka placówki oświatowej, redaktorka naczelna portalu i magazynu GIRLBOSSKIE, organizatorka Konferencji GIRLBOSSKIE, mentorka, wykładowczyni akademicka, ekspertka WordPress, autorka książek i ebooków, inicjatorka raportu „Jesteś ekspertką! Uwierz w to!”. Więcej: https://olagosciniak.pl

Kasia Masztaller – wirtualna asystentka, która wspiera przedsiębiorców w rozwoju ich firm. Zajmuje się tworzeniem treści, grafik, harmonogramów, strategii oraz planowaniem contentu. Specjalista WordPress i Woocommerce. Współautorka książki „Chcę WWWięcej. Jak zarabiać online na swojej wiedzy?”. Redaktorka prowadząca portalu GIRLBOSSKIE.

Teresa Wojaczek – właścicielka agencji ubezpieczeniowej, przedsiębiorczyni, blogerka, pochłaniaczka książek, minimalistka. Klienci mówią o niej: „Ubezpieczy cię dobrze”. Współautorka książki „Chcę WWWięcej. Jak zarabiać online na swojej wiedzy?”. Pomaga kobietom w budowaniu świadomości finansowej, aby mogły samodzielnie i niezależnie podejmować decyzje o zabezpieczeniu swoich rodzin. Opiekunka Paczki GIRLBOSSKICH.

Formularz zapisu

 

 

 

 

 

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.